Bize Ulaşın

0216 450 31 23 - 0541 251 25 35

ATOLYE 2B / OYUNCULUK VE KONSERVATUARA HAZIRLIK

 

**Konservatuara hazırlık kurs kayıtlarımız başladı..
Profesyonel oyuncular ve konservatuar mezunu eğitmenlerimizle içinizdeki oyuncuyu bizimle keşfetmeye ne dersiniz?

Oyunculuk eğitimi her bireyin alması gereken ve yaşamı boyunca kullanabileceği bir yol göstericidir. İnsan tarihi boyunca doğayı, kendisini, yaşamı ve diğer insanları anlayabilmek için birçok yol kullanmıştır. Oyun ve oyunculuk bu yolların en etkililerindendir. Tiyatro, kişinin yaşamı anlamasına, kavramasına ve yorumlamasına olanak sağlayarak, kişinin olaylara ve durumlara hem içeriden, hem dışarıdan bakmasına yardımcı olur. Meslek olarak tercih etmeseniz bile aldığınız eğitim hayatınızda yol gösterici olacaktır. Oyunculuk duygunun, bedenin ve aklın birlikte çalıştığı bir yaratım sürecidir. Oyunculuk eğitimi alan birey kendi düş dünyasını keşfedip geliştirir, iletişim gücünü, empatiyi ve öz güvenini arttırır.

 

Ders içerikleri

  • Sahne uygulama
  • Metin çözümleme
  • Karakter analizi
  • Sahne analizi
  • Kamera önü oyunculuk
  • Doğaçlama
  • Diksiyon ve ses eğitimi
  • Diyafram ve nefes kontrolü
  • Tiyatro Tarihi
  • Dans Perfomans

Atolyemiz

Eğitmenlerimiz / ATOLYE 2B

Enis Aybar

resim

-


Cihan Özdeniz

resim

Atölye 2B’de eğitmen, Drama Kumpanya’da oyuncu ve yönetmen, Tiyatro Eğitim Derneği’nde (TİYED) başkan yardımcısı ve eğitmen, Güzel Fikirler Drama Sanat Derneği’nde (GÜFİDER) başkan ve eğitmendir.

Üniversiteyi kazandığı yıl (2002) kaldığı yurdun tiyatrosu olan Atatürk Öğrenci Yurdu Tiyatro Oyuncuları Kulübü’nde (ATOK) oyunculuk eğitimi almaya ve tiyatroya başladı. Sırasıyla ATOK, Adana Şehir Tiyatroları, Şahika Tekand Tiyatro Okulu (Studio Oyuncuları) ve birçok farklı kurumda tiyatro; Marmara Üniversitesi’nde Elektrik Öğretmenliği (pedagojik formasyon); İstanbul Drama Sanat Akademisi (İDSA) ve Oluşum Drama Enstitüsü’nde “Yaratıcı Drama Liderliği” ve Anadolu Üniversitesi’nde de “İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama” eğitimi aldı. Drama liderliği programını, “Yaratıcı Drama Yönteminin Türkiye’de Kullanılmaya Başlanmasında Tamer Levent’in Katkısı” tezi ile tamamladı. Kültür Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde 1 dönem iletişim sanatları dersleri aldı.

15 yılda, birçok yetişkin tiyatrosu, çocuk tiyatrosu ve dans tiyatrosu oyununda oynadı; çocukların ve yetişkinlerin oynadığı oyunları yönetti. Sinema filmlerinde, kısa metraj filmlerde, TV dizilerinde ve kliplerde oyuncu olarak görev aldı. Birçok kurumda (ilkokuldan üniversiteye, derneklerde, sanat kurumlarında, şirketlerde vb.) çocuklar ve yetişkinlerle yaratıcı drama, yaratıcı drama yöntemiyle çoklu zeka, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu eğitmeni olarak görev aldı.

Onlarca yaratıcı drama ve tiyatro temelli sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

Kemal Oruç ile birlikte kaleme aldıkları "Geleceğimin Atölyesi” proje kitabı ve “Ortaokul Döneminde Yaratıcı Drama (Kuram ve Uygulama)” basılan kitaplarıdır.

Öğrenmeye, proje üretmeye ve dünyaya katkı sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir.


Aslı Altaylar

resim

-


Tolga Arıkan

resim

1987 yılında Kocaelinde doğdu.Üniversiteye kadar ki eğitim hayatını Kocaelin'de sürdürdü. Çanakkale 18 Mart Üniversite Sahne ve Görüntü Sanatları Oyunculuk bölümünü bitirdi.

Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Kocaeli Şehir Tiyatrosu, Tiyatro İzmit, Oyun İstasyonu gibi kurumlarda oyuncu olarak görev aldı. Çeşitli Sinema Tv, Reklam ve Dizide projelerinde yer aldı.

Ayla ALGAN Genel Sanat Yönetmenliğin de ki İstanbul Drama Sanat Akademi'de (İDSA) Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimini tamamladı.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Drama Eğitmenliği sertifikası tez konusu olan "Oyuncu olanlar ve olmayanlar için tiyatro tarihine yolculuk" kitabını hazırladı.


aYŞİN KORUCU

resim

AYŞİN KORUCU küçük yaşlarda dans hayatına basladı.Yurt içinde ve dışında bir çok dans eğitmeni ile çalıştı.Uzun yıllar Japonya ve Güney Kore'de çalıştı.Dünya müziklerinden ve danslarından zengin bir arşiv oluşturdu.Turkiye Dans Sporlari Federasyonu Latin Danslari Antrenörü ve Hakemi olan Ayşin Korucu yine dans federasyonda Asya Temsilciligini sürdürdü. Seul'de yazdığı 'Türk Danslari Teknikleri' kitabi Turkiye Dans Sporlari federasyonunda müfredat olarak kabul gördü. 2005 yilinda dans egitim DVD si müzik marketlerde yerini aldi.Japonya Ve Güney Kore'de 54 dans hocası yetiştirerek Hocaların Hocası ünvanını aldi.İstanbul'a döndükten sonrada koreograf,dansçı ve eğitmen kimlliğini sürdürdü.Danslarında bütünlüğü yakalamak adına Mısırlı Ahmet ile toprak darbuka tekniği çalışmalarını yürüttü.Ve Tarık Aslan ile erbane ,def ve dans koreografisi çalışmaları yaptı.Ayla Algan ile İstanbul Drama Sanat Akademisinde Drama Liderliği eğitimini tamamladı.Ayşin Korucu 'Drama Yöntemi ile Yaratıcı Dans 'tezi çalışmaları devam etmektedir. İstanbul'da British English Kids A loud anaokulunun sanat direktörüdür.Üstün Dökmen Kücük Şeyler Anaokulunun Yaratıcı Dans Egitmenidir.


Mehmet Zorlu

resim

1985 yılında Balıkesir'de doğdu. 2005 yılında oyunculuk ve seslendirmeyle ilgilenmeye başladı. İsyanbul'a geldi ve uzun sürecek bir eğitim sürecinin ilk yıllarından sonra 2008 yılında Seslendirme Oyunculuğuna başladı. Aynı dönemde sahne sanatları, sinema ve oyunculuk üzerine 5 yıl boyunca çeşitli isim ve kuruluşlardan ders aldı. Bu süre içersinde yerli ve yabancı eğitmenlerden olmak üzere birçok workshopa katıldı. Şimdiye kadar bir çok yerli yapımın dışında yabancı film, dizi, animasyon, belgesel, bilgisayar oyunu, reklam ve tanımtım gibi alanlarda yer aldı. Hala oyunculuk çalışmalarıyla birlikte Seslendirme Oyunculuğuna da aralıksız devam ediyor.