Bize Ulaşın

0216 450 31 23 - 0541 251 25 35

HANDAN SALTA İLE İNGİLİZCE DRAMA DERSLERİMİZ BAŞLIYOR..

7-12 yaş aralığındaki çocular için Drama ile İngilizce Dersleri

Herkes İngilizce öğretiyor, herkes drama yapıyor! Biz İngilizce ve Dramayı bir araya getirdik. Çocuklarınız eğlenerek, oynayarak, ödevlerle boğulmadan İngilizce öğreniyoruz!

Eğitim:

14 hafta için düzenlenen programda katılımcıların hiç İngilizce bilmedikleri kabulünden yola çıkıldı.

Kayıt durumuna göre dilerseniz 14 hafta boyunca haftada 1 gün, dilerseniz 7 hafta boyunca haftada 2 gün devam edilecek bir program tasarladık.

Katılımcılar programa devam ederlerlerken rahat edecekleri kıyafetlerle gelmeli, yanlarında yedek bir çift ayakkabı getirmelidirler.

Zehra Handan Salta:

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Devamında İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünde Yüksek Lisans ve Doktora programlarını 2002 yılında tamamladı. Ayrıca Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderlik Eğitimi programındaki eğitimini tamamladı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki İngilizce Okutmanlığı görevinden 24 yılın sonunda emekli oldu. Maltepe Üniversitesi GSF Sahne Sanatları bölümünde 18 ay görev yaptığı sırada tiyatro tarihi ve kuramına ilişkin verdiği birçok dersin yanı sıra Yaratıcı Drama dersi de verdi. 2015-2016 akademik yılında ise Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde Yaratıcı Drama dersi verdi. Söz konusu dersi takiben aşağıda isimleri yazılı öğrencileriyle birlikte hazırladığı Drama ile İngilizce programını TEGV Beykoz Şubesinde iki farklı grup üzerinde uyguladı. Halen Tiyatro Eleştirmenler Birliği Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Drama ile ilgili çok sayıda uluslararası toplantı, kongre ve konferansa katılmıştır.

Kadromuz:

Fulya Kahveci: Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Yaratıcı Drama Dersi aldı ve TEGV Beykoz Şubesinde bir yarı yıl İngilizce Drama dersi programına katıldı. Orf eğitimi aldı ve gönüllü olarak bu eğitimi vermiştir.Dolmabahçe Sarayında rehberlik yaptı.

Ahmet Karaardıç: Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Yaratıcı Drama Dersi aldı ve TEGV Beykoz Şubesinde bir yarı yıl İngilizce Drama dersi programına katıldı. İşaret dili kursunu tamamladı. British Point adlı İngilizce kursunda 6 ay süreyle ders verdi.

Elif Kırsaç: Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Yaratıcı Drama Dersi aldı ve TEGV Beykoz Şubesinde bir yarı yıl İngilizce Drama dersi programına katıldı. Erasmus Programı çerçevesinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 1 yarıyıl süreyle aldığı eğitim çerçevesinde “Innovation Lab” ve “Dialogue and Reconcilition” dersleri aldı. Lyngby okulunda stajyer öğretmen olarakçalıştı. Marmara Üniversitesinde Dünya Oyun Haftası etkinlikleri çerçevesinde çevirmenlik yaptı ve bazı seminerlere katıldı.

Esra Temür: Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Yaratıcı Drama Dersi aldı ve TEGV Beykoz Şubesinde bir yarı yıl İngilizce Drama dersi programına katıldı. 2015 Ağustos- 2015 Şubat tarihleri arasında Just English dershanesinde 7-9 yaş grubundaki öğrencilere İngilizce öğretmenliği yaptı.

Sude Sakarya: Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Yaratıcı Drama Dersi aldı ve TEGV Beykoz Şubesinde bir yarı yıl İngilizce Drama dersi programına katıldı. İşaret dili kursunu tamamladı. Haziran 2016- Eylül 2016 tarihleri arasında Work and Travel Programı çerçevesinde ABD’nin South Carolina eyaletinde çalıştı.

Yağmur Kıtay: Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Yaratıcı Drama Dersi aldı ve TEGV Beykoz Şubesinde bir yarı yıl İngilizce Drama dersi programına katıldı. Haiziran 2014 ile Ağustos 2016 tarihleri arasında Sınırsız Eğitim, Lingo City ve Ütfem Etüd merkezlerinde 7-11 yaş grubu öğrencilere İngilizce öğretmenliği yaptı.